Jede se 3. kolo Otrokovického inline poháru 2009

Již tuto sobotu 25.7. se opět otevřou brány sportovního areálu na sídlišti Trávníky v Otrokovicích pro ty, kteří rádi soutěží a které nebaví jen rekreační dovádění na inlinech, ale chtějí si dokázat více, že na to mají. Je tu 3. kolo Otrokovického inline poháru a s tím spojená série 10 závodů pro všechny. Pro všechny výkonostní skupiny i věkové kategorie. Tedy vlastně 11 závodů. Pořadatel této akce, SSC Otrokovice, vyzkouší na přání experiment a vloží jeden závod navíc. Závod maminek (tatínků) s kočárky. Startovné se u tohoto závodu platit nebude, kdo přijde na start, ten bude soutěžit. První tři v cíli obdrží medaile a diplomy. Závod bude vložen před závod rodinných týmů a start lze očekávat cca kolem 12:30 hod. Pojedou se 2 kola, tedy 822m. Pokud tedy znáte někoho, kdo bruslí s kočárkem, pošlete jej k nám.

Ostatní model zůstává beze změn. Tedy, opět se bude soutěžit v 5 dětských kategoriích, pojede se oblíbený závod dvoučlenných rodinných týmů, a závodit se bude i ve čtyřech dalších kategoriích bez věkového rozlišení. Děti budou soutěžit na tratích od 400 m do 2 km, rodinné týmy se utkají na 2x 2 kola, rychlost si všichni mohou otestovat v závodě SPRINT na jedno kolo, kdy každý startuje sám. Podruhé se pojede divácky atraktivní vyřazovací závod na 4 km s příznačným názvem ZKOLAVEN. Nebude chybět klasický FITNESS závod 4 km na klasických fitness bruslích a v poslední řadě si to rozdají elitní závodníci ve svém závodě ELITE na 10 km.

Dopolední blok začíná v 10 hod. volnou hodinou rozbruslení. V 11 hod. odstartují nejmladší děti do 7 let. Odpolední blok otevře kategorie SPRINT od 13:30 hod. Závod elitních bruslařů na 10 km je plánován na 15:10 hod.

Pokud nechcete ztrácet čas vypisováním přihlášky v den závodu na místě, máte možnost poslat dopředu přihlášku přes internet. Najdete ji v příslušné sekci na webu OIP. E-přihlášky pro daný závod se uzavírají v 19 hod. vždy den před vlastními závody tak, aby mohly být ještě zpracovány. Kdo v e-přihlášce potvrdil účast na více kolech, již znovu přihlášku posílat nemusí.

Závod je měřen elektronicky pomocí čipů. Vedle startovného je vybírána stejně jako na jiných závodech i vratná záloha za čip ve výši 200 Kč. Neplatí jen pro závod s kočárky. Pořadatel není prozatím připraven přijímat cizí měnu, proto je potřeba připravit příslušnou hotovost v české měně. Je nutné s tím počítat, stejně jako s nutností použít při závodě přinejmenším helmu na hlavu. Bez ochranných pomůcek nebude závodníku umožněn start v závodě.

Díky podpoře partnerů OIP se mohou nejlepší tři z jednotlivých kategorií těšit na zajímavé věcné ceny, diplomy a originální medaile vyrobené jen a jen pro OIP.. V nejmladší dětské kategorii dostávají ocenění všichni. Cenu dostane i nejmladší a nejstarší účastník. Pojede se v poslední řadě o body do celkového pořadí v poháru.

Pro děti budou připraveny mimo vlastní závody i nějaké venkovní hry, aby se zabavily.

Veškeré informace k OIP, jako je e-přihláška k závodu, propozice, průběžné výsledky po dvou kolech OIP, časový harmonogram, výše startovného a další najdete na tomto webu (http://oip.ssco.cz). Web je dostupný i přes oficiální stránky SSC Otrokovice www.ssco.cz.

Na přátelskou a rodinnou atmosféru se těší a na 3. kolo OIP zve WORKER SSCO team.