4. kolo Otrokovického inline poháru 2009

Třetí kolo OIP 2009 je za námi, čím jsme se přehoupli do druhé poloviny oblíbeného seriálu dráhových závodů na kolečkových bruslích pro všechny vyznavače tohoto moderního sportu. Jaké bude asi to 4., a také předposlední kolo letošního ročníku OIP? Překoná někdo nový rekord na jedno kolo v kategorii SPRINT brněnského Richarda Kuděláska? Pořadí v poháru dostává po třech závodech již jasnější rysy a v mnoha kategoriích lze díky velmi malému bodovému rozdílu očekávat ještě strhující boje o celkové prvenství.

Čtvrté kolo OIP poznamenají díky odezvě samotných závodníků z třetího kola OIP dvě změny. Pokus o vložení nového modelu závodu maminek (tatínků) s kočárky se podle reakcí líbil, a tak se piloti kočárků, v podobě dětí mohou na tento závod opět těšit. Doufáme, že i motory, v podobě maminek či tatínků, budou dobře vyladěny a uvidíme opět zajímavou podívanou těchto nejmladších závodníků, kterým je mnohdy jen pár týdnů. Startovné se u tohoto závodu platit opět nebude, kdo přijde na start, ten bude soutěžit. První tři v cíli obdrží medaile a diplomy. Závod bude vložen před závod rodinných týmů a start lze očekávat cca kolem 12:30 hod. Závod se pojede na 2 kola, tedy 822m. Pokud tedy znáte někoho, kdo bruslí s kočárkem, vezměte jej s sebou.

Další změna, ke které pořadatel přistoupí po zkušenostech z 3. kola OIP je ta, že závod ZKOLAVEN nebude vyřazovacím závodem, ale závodem bodovacím. Atraktivita tohoto modelu byla znatelná.

Další kategorie zůstávají beze změn. Tedy, opět se bude soutěžit v 5 dětských kategoriích, pojede se oblíbený závod dvoučlenných rodinných týmů, a závodit se bude i ve čtyřech dalších kategoriích bez věkového rozlišení. Děti budou soutěžit na tratích od 400 m do 2 km, rodinné týmy se utkají na 2x 2 kola, rychlost si všichni mohou otestovat v závodě SPRINT na jedno kolo, kdy každý startuje sám. Nebude chybět klasický FITNESS závod na 4 km na klasických fitness bruslích a v poslední řadě si to rozdají elitní závodníci ve svém závodě ELITE na 10 km.

Dopolední blok začíná v 10 hod. volnou hodinou rozbruslení. V 11 hod. odstartují nejmladší děti do 7 let. Odpolední blok otevře kategorie SPRINT od 13:30 hod. Závod elitních bruslařů na 10 km je plánován na 15:10 hod.

Pokud nechcete ztrácet čas vypisováním přihlášky v den závodu na místě, máte možnost poslat dopředu přihlášku přes internet. Najdete ji v příslušné sekci na webu OIP. E-přihlášky pro daný závod se uzavírají v 19 hod. vždy den před vlastními závody tak, aby mohly být ještě zpracovány. Kdo v e-přihlášce potvrdil účast na více kolech, již znovu přihlášku posílat nemusí.

Závod je měřen elektronicky pomocí čipů. Vedle startovného je vybírána stejně jako na jiných závodech i vratná záloha za čip ve výši 200 Kč. Neplatí jen pro závod s kočárky. Pořadatel není prozatím připraven přijímat cizí měnu, proto je potřeba připravit příslušnou hotovost v české měně. Je nutné s tím počítat, stejně jako s nutností použít při závodě přinejmenším helmu na hlavu. Bez ochranných pomůcek nebude závodníku umožněn start v závodě.

Díky podpoře partnerů OIP se mohou nejlepší tři z jednotlivých kategorií těšit na zajímavé věcné ceny, diplomy a originální medaile vyrobené jen a jen pro OIP.. V nejmladší dětské kategorii dostávají ocenění všichni. Cenu dostane i nejmladší a nejstarší účastník. Pojede se v poslední řadě o body do celkového pořadí v poháru.

Pro děti budou připraveny mimo vlastní závody i nějaké venkovní hry, aby se zabavily.

Veškeré informace k OIP, jako je e-přihláška k závodu, propozice, průběžné výsledky po dvou kolech OIP, časový harmonogram, výše startovného a další najdete na tomto webu (http://oip.ssco.cz). Web je dostupný i přes oficiální stránky SSC Otrokovice www.ssco.cz.

Závody se konají za každého počasí.

Na přátelskou a rodinnou atmosféru se těší a na 4. kolo OIP zve WORKER SSCO team.