Výsledky 2. kola OIP 2008

V příloze naleznete výsledky 2. kola Otrokovického in-line poháru. Jednoznačně nejúspěšnějšími z pohledu získaných medailí se stali členové rodiny Stodolových z pražského klubu DDM Modřany, kteří k nám zavítali při cestě na jejich rodinnou dovolenou. Jejich dětský tým se postaral také o struhující podívanou v Týmovém závodě, kdy dokázali porazit štafety složené převážně z dospěláků. O kvalitě 2. kola vypovídají i zlepšené traťové rekordy a další výborné výsledky. 

V jednotlivých kategoriích se postavilo na start 152 startujících. To je v dosavadní historii OIP největší účast. Podstatné navýšení účasti jsme zaznamenali v Rodinné štafetě, kde startovalo celkem 11 rodinných týmů, tak i v Týmovém závodě, kde se na start tříčlenných smíšených družstev postavilo 7 štafet. Zde jsme přistoupili k malému experimentu, který se podle nás velmi povedl. Závod se tak stal možná nejatraktivnějším závodem dne. Závodili proti sobě totiž děti s dospělými. Abychom vyrovnali výkonnostní propast mezi dětmi a dospěláky, museli všichni nad 15 let před vyjetím na trať nejprve obout brusle. Tím se vytvořil handicap, který stačil k tomu, aby byl souboj vyrovnaný, a také nás o tom přesvědčil závěrečný souboj o první místo, který pro sebe vydřely a uhájily děti z DDM Modřany před druhým týmem v pořadí Sportovnikurzy.cz složený převážně z dospěláků.  

Celou akci opět provázela pohodová atmosféra a dobrá nálada. Měřilo se opět pomocí čipů, což jsme ocenili především my, organizátoři. I přes ranní deštík trať rychle vyschla a v pravý čas vysvitlo, jako zatím vždy, slunce, které hřálo již po celý den. Pořadatelé se již těší na srpnové kolo, které rozběhne druhou část in-line sezóny. Již teď se na vás všechny moc těší celý SSCO team.