Víkend plný závodů

Tři členové SSCO teamu, tři různé akce a tři státy. Tak by se dalo krátce popsat tažení po závodech, kterých se od pátku do neděle zúčastnili naši nejlepší speedaři z klubu Petr Lochman, Kamil Hastík a Tomáš Rosival. Reportáž prvního jmenovaného si můžete přečíst níže. Kamil Hastík svou konečnou přípravu před sezonou dolaďuje společně s cyklisty a ve 14 dnech se zúčastnil dvou cyklistických časovek, ve kterých potvrdil své kvality nejen jako skvělý bruslař, ale i jako bývalý cyklista. Z Velikonoční časovky na 20 km v Hulíně, která se konala 7.4.2007 si odvezl skvělé 13. místo (8. ve své kategorii) ze 140 startujících. Z této akce jsme přinesli i krátkou fotoreportáž (viz. Fotogalerie). Za zmínku stojí i průměrná rychlost, kterou za náročných podmínek dosáhl – 39,58 km/hod.Tuto sobotu to byla kratší, nikterak ale jednodušší časovka. Pouhých 5 km dlouhá vrchařská časovka na Hostýn prověřila každého, který se ji zúčastnil. A ani zde se Kamil Hastík svým celkovým 22. místem a 9. místem ve své kategorii z celkových 117 účastníků neztratil a potrénoval taky potřebnou sílu.

Tomáš Rosival, náš nový člen, se zúčastnil Podvihorlatského in-line maratónu ve východoslovenských Michalovcích, které se konalo zároveň jako otevřené mistrovství Slovenska. Ve větrném počasí, které závod provázelo se umístil na bezvadném 8. místě z 55. startujících z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Podrobnější reportáž o závodě si můžete přečíst např. na www.beinline.cz nebo www.ententiki.com .

Asi nejzajímavější akce se zúčastnil ihned po návratu z dlouhodobého pobytu na Malorce Petr Lochman. V Německu se zúčastnil 5. AOK-Spreewaldmarathonu 2007 a hned tří závodů ve třech dnech.

Jeho reportáž si můžete přečíst zde:

„Závody začínaly časovkou v pátek odpoledne 20.04.2007 Časovka jednotlivců na 5 km byla mojí letošní premiérou a pocity na trati jsem měl poněkud zvláštní. Ani jsem se nezpotil. Foukalo hodně z boku od odkrytého prostranství mezi lesy a nebylo vůbec jednoduché držet správné tempo. V podstatě šlo o to se dobře zahřát a držet teplotu těla celou dobu, protože bylo i celkem hodně chladno (cca 10 st. C°).

Na druhý den se jel maratón, kde se sešla celkem zajímavá konkurence a od začátku to vypadalo na celkem svižné tempo. Skupina od startu asi 30-ti jezdců se rozdělila v 2. ze 6-ti okruhů díky pádu někoho na čele skupiny. Bohužel to chytlo i mě a tak jsem se poroučel mimo silnici na zem do nějaké hromady sena :). Tu jsem rozhodil:). Pán co to tam shraboval asi radost neměl. Skupina pak ztrácela postupně jednoho člena za druhým, které jsem já zase začal sbírat. Většinou teda se moc dlouho semnou neudrželi, vyjma jednoho člověka, co se mnou jel až do posledního kola, kde odpadl. Do cíle jsem dojel sám s celkem značnou ztrátou 🙁 měl jsem pocit,že by se mi mohlo dařit lépe, ale to byla ta daň prvního hromadného závodu :(.

Třetí den, tedy v neděli, byl v 9 hod. odstartován třetí závod toho víkendu. Půlmaratón v Burgu. A opět se to rozjelo celkem svižně. I výsledný čas 1. skupiny byl podle předpokladů velmi svižný. Při maratónu jsem si namohl trochu záda a po téměř probdělé noci jsem nevěřil v možnost nedělního startu …. stalo se, ale musel jsem se rozjet na úseku asi 2km a to se mezitím oddělila vpředu skupina 5-ti lidí, co jsem marně stíhal. Nakonec se kolem mě vytvořila skupina druhá, kterou jsem v podstatě odtáhl. K závěru se moc nechtělo střídat a nastupovalo se celkem hodně, což mi nějak zvlášť nevadilo. Věděl jsem, že to hlavní má přijít až po poslední křižovatce, asi 1km před cílem. Od toho momentu se všichni hlídali a 500metrů před cílem všichni nastoupili, jenže přes zimu jsem na rychlosti taky zapracoval a moje zrychlení bylo nejvýraznější a vyhrál jsem tedy spurt 2. skupiny. Může mě jen mrzet to zaváhání na začátku závodu. Mohlo to být z pohledu umístěním i času výrazně lepší.“