Velké bruslařské finále opět hostí Pardubice

PARDUBICE 23. září 2008 – Velké finále 4. ročníku největšího středoevropského seriálu v in-line bruslení se odehraje v neděli 28. září v Pardubicích.

Závěrečný, 14. díl Nestlé LifeInLine Tour 2008, se pojede na výborné trati na Hradecké ulici s přejezdem mostu Pavla Wonky, centrum závodu bude před ČEZ Arénou pardubických hokejistů. Bruslařský festival začne v 10 hodin hodinou volného bruslení a po sérii závodů jej ukončí maraton vyhlašování celkových výsledků LifeInLine Tour i Českého poháru. Předpověď počasí slibuje slunce a příjemných 16 stupňů.

Všichni loňští účastníci asi vzpomínají na loňskou velkou rozlučkovou bruslařskou party v Pardubicích, která se odehrála v maximálně přátelské a také trochu nostalgické atmosféře. Tu lze čekat i v neděli, ale především se bude bojovat o závěrečné body do celkové klasifikace LifeInLine Tour ve všech věkových kategoriích. Tuhé boje se budou svádět i na trati půlmaratonu oficiálního Českého poháru, kde jsou zatím známi jen vítězové – Renáta Karabová (Fila Black Ice) a Milan Križan (Inlinebss.sk). Oba budou v Pardubicích startovat s cílem potvrdit své výsadní pohárové postavení. Do Pardubic se ale chystá i olympionička Kateřina Novotná…

V Pardubicích se uskuteční tradiční program Tour pro všechny: volné bruslení, dětské závody na 1, 3 a 5 km, Fitness Desítka, štafetový závod a na závěr půlmaraton. V 16 hodin pak začne maraton vyhlašování výsledků závodu i celé Tour a Českého poháru. V domácím prostředí bude akci komentovat moderátor televizních stanic Prima, Óčko a radia Evropa 2 Pavel Cejnar, který jistě připraví nejen vodopád slov, ale i perfektní pohodovou hudbu na tuto rozlučkovou party. Bude to vrchol seriálu, nikdo by neměl zůstat doma. Pardubice by měly potvrdit pověst města zaslíbeného cyklistice a in-line bruslení.