Úspěšná Plzeň i Praha, 5x na bedně

Přinášíme postřehy z víkendových závodů v Plzni a Praze. V sobotu půlmaraton na Lopatárně v Plzni v rámci 1. kola Českomoravského in-line poháru Inlajn.cz 2007 … co dodat – příjemné svezení a báječná jízda. Výsledky taky nebyly vůbec špatné – 3 místa na bedně to potvrzují. Nejprve si to užili v sólo jízdě Marcel a Kamil ve speed desítce. Obsadili ve zmíněném pořadí jmen první dvě místa. Především pro Marcela je to velký úspěch a překvapení, a to netušil co ho čeká v Praze. Na jednadvacítce obsadil náš nejmladší člen klubu Marek Procházka 3. místo v juniorech.

Nedělní Český pohár v Praze v rámci LifeInLine Tour 2007 byl ostřejší a již od začátku bylo vidět, že dít se toho bude poměrně hodně. Celou dobu se Petr s Kamilem snažili skupinu rozdělit a byli několikrát v úniku. Nechtěli ani jeden nějak extrémně velkou skupinu do závěru.

Desítku v neděli opět zcela báječně zaletěl Marcel a dokončil na skvělém celkovém 6.místě z 255 zúčastněných (1. místo v kat. na 30 let), což je pro něj podle jeho slov zcela ojedinělý výkon ve skvělém čase a podle všech zúročení tréninkových snah v zimě, a to téměř celou zimu pro zdravotní problémy netrénoval.

Ve svém osobním rekordu zajela v Praze svou desítku i Romana Nepeřilová.

Nicméně zpět k pohárovému nedělnímu půlmaratonu.
Jízda byla svižná… i časy prvních pod 36 min. naznačovaly celkem svižný průběh závodu. Pokud Petr Lochman nebo Kamil Hastík odjel, chtěli jet vyrovnaným tempem co nejdál, aby ta aktivita byla na těch co dojížděli. Všechno bylo postaveno na tom, že pokud budou dostatečně rychle odjíždět jeden po druhém, tak se buď vytvoří malá skupina v předu, která pojede svižně, nebo hlavní pole se utahá stálým sjížděním náskoku uprchlíka. Stačilo to na celkové 7. místo pro Petra a 8. místo pro Kamila, ale v kategorii nad 30 let to stačilo na 2. a 3. místo jako v Hradci Králové.

Komentář Petra – „Nevím co se nám povedlo nebo nepovedlo. Do závěru jsme oba jeli v hlavní skupině a do závěrečného spurtu jsem se moc nehnal, protože se to tam celkem mlelo a nechtěl jsem si někde na měkké spáře ustlat. Kamil 8., já 7.
Nicméně oba jsme cítili podstatné zlepšení oproti předchozím závodům a v Budějkách to už zřejmě vidíme oba do závěrečného spurtu a naplno“.

Výborně si vedl v půlmaratonu i Marek Procházka a svou taktickou jízdou dosáhl nejen bezvadného času ale také v nabité konkurenci pěkné 25. místo celkově a 9. v kategorii nad 20 let.