Tři cenné kovy z MČR v Praze

LIL v Otrokovicích je za dveřmi, ale nezapomeňme alespoň krátce zmínit poslední víkendovou neděli, kdy se v Praze jelo MČR v maratónu. Do Prahy jsme odjížděli s jistými ambicemi, ale i obavami.

Předpověď počasí se tentokrát nemýlila a pamutuji si jen, že nějaký ukazatel teploty na trati se zřejmě pomátl, když na něm bylo k vidění 46 stupňů C a možná nešlo o konečné číslo. Ale chyba to nebyla. Trať byla rozpálená a závod sám byl pro snad každého projížďkou opravdovým peklem a spousta závodníků boj o kvalitní umístěni i vzdala. Naši členové dojeli do cíle všichni, někteří více jiní méně úspěšně. Rozhodně jsme si ale odvezli 3 cenné kovy. Máme dva mistrovské tituly a jedno třetí místo v kategoriích, což není vůbec zlé.

Tady jsou výsledky:

Mistry republiky se ve věkové kategorii 60 let stali manželé Schneiderovi a sklidili také od diváků za předvedený výkon velkou poklonu. Opravdu právem.

Třetí místo v mistrovském závodě vybojoval v tvrdé konkurenci v kategorii můžů nad 30 let náš nejúspěšnější člen klubu Petr Lochman, celkově 11. místě, který odvedl na čele opět opravdový kus práce. Ale tak ho známe a nebyl by to Petr Lochman, kdyby tomu bylo jinak. Zasloží si jistě obdiv, protože v takovém vedru byl každý nástup nebo práce v čele skupiny velký výdej energie.

Marek Procházka má ve své kategorii opravdu velkou konkurenci a tak ve své kategorii obsadil v uvozovkách jen 14. místo, ale celkově velmi pěkné 28. místo. Rozhodně má ale potencíál se dále zlepšovat.

Své si na trati prožil Marcel Nemček, který je rád, že závod vůbec dokončil, což si dal sice za hlavní cíl, ale doufal v lepší umístění než 60. místo celkově a 16. v kategorii M30. Tak snad někdy příště.

Na Fitness desítce jsme měli také své zastoupení. Tentokrát jen v kategorii seniorů nad 40 let. Tentokrát bez umístění na bedně nás reprezentovali 4. v kategorii M40 Silvest Németh a 6. v téže kategorii Laďa Procházka, který zajel svůj zdá se nejlepší závod, alespoň to bylo znát z jeho slov a vyčerpané tváře po dojetí závodu.

V dětských kategoriích jsme tentokrát zastoupení neměli.