Stupně vítězů v Prievidzi v našem obležení

Po sobotním závodění na OIP toho někteří z našich členů neměli dost a tak si zajeli zazávodit na Nestlé LifeInLine Tour 2008 do Prievidze a docela si to tam užili. V rámci seriálu 14 závodů se v neděli 24. srpna konal v Prievidzi v pořadí již devátý závod.

Slunečné počasí, sportovní nálada,  a kvalitní hudba během celého dne vytvořily příznivé podmínky pro všechny zúčastněné závodníky. Členové oddílu SSC Otrokovice mezi nimi nechyběli a během jednotlivých závodů dali o sobě pořádně vědět. Už i samotní komentátoři nemohli přehlédnout jak často se zde Otrokovičtí závodníci představili na stupních vítězů.

V prvním závodě, ve kterém jely děti na 1 km, jsme měli 5 nadějných zástupců a tak jsme očekávali zisk alespoň nějaké medaile. Nakonec se v kategorii Dívky do 7 let  na 1. místě umístila Kateřina Kundratová a hned za ní na 2. místě dojela Aneta Horková. V kategorii Hoši do 7 let se na 1. místě umístil David Kozubík.  a 4. místo obsadil Daniel Matuška.

Mezi závodníky ve věku 8-9 let jsme měli jediného zástupce trénujícího v naší skupině – Miroslava Bičana, který vybojoval  2. místo.

Po krátké přestávce a přípravě  druhého dětského závodu se vydali na trať dlouhou 3 400 m další 3 zástupci SSCO. V kategorii Dívky 10-11 let získala Diana Horková 4. místo a v kategorii Dívky do 12-13 let se ze 3. místa mohla radovat Eliška Kundratová. Jan Michal Uherka, pravidelný účastník společných tréninků a závodů OIP, který jel v kategorii Hoši 12-13 let, si s  náskokem před ostatními závodníky přijel do cíle na 1. místě a potvrdil tak své sportovní kvality a talent.

Na trať dlouhou 5 600 m se vydala 15 minut před 12 hodinou Nicol Bičanová, která si během celého závodu udržovala 3. pozici. V závěru ji však předjela závodnice z Trebišova (Lenka Rosolová), kterou již nedokázala dojet a nakonec obsadila 4. místo. Na stejné trati suverénně dojela pro prvenství 3. z nedávného mistrovství ČR na silnici (dodatečně gratulujeme) Nicol Hlůšková, která svou pozici jedničky potvrdila i mezi ženami na desetikilometrové trati a o jejím nesporném talentu není pochyb.

Všem dětským zákoníkům chceme za výsledky v jednotlivých závodech velmi poblahopřát, protože svoji premiéru v Prievidzi zvládli naprosto skvěle a celkem získali skvělých 6 medailí.

Start Fitness Desítky byl naplánován na 12.30 hodin. V tomto závodě jsme měli celkem 4 zástupce, kteří vystartovali v nových oddílových dresech, díky nimž byli v pelotonu všech závodníků  pěkně k rozeznání. Největší úspěch ve své kategorii získal Michal Zelinka, který obsadil 1. místo. Kamil Hastík skončil na krásném 2. místě a Silvestr Németh na 3. místě. Ladislav Procházka se mohl po dojezdu do cíle radovat ze 4. místa.

V čele nejdelší trati celé soutěže – Půlmaratonu – se průběžně střídali Petr Lochman a Adam Adlt, kteří se snažili početné pole 120 závodníků roztrhat. Do cíle nakonec přijela skupina 11 závodníků, ve které Petr Lochman dojel na 7. místě. Ve své kategorii získal  krásné 2. místo. Další člen SSCO Marek Procházka dojel celkově na 13. místě a ve své kategorii na 5. místě.

V závodě štafet jsme měli hned 2 zástupce. Štafeta SSCO A ve složení Michal Uherka, Eliška Kundratová a Kateřina Kundratová obsadili v konkurenci 11 štafet 6. místo a štafeta  SSCO 1 ve složení Kamil Hastík, Nicol Bičanová a Daniel Matuška si dojela pro 10. místo.

Co říci závěrem ? Byl to hezký sportovní zážitek. Mohli jsme sledovat v průběhu celého dne závodníky, kteří se pravidelně umísťují na předních místech v jednotlivých závodech, ale i ty, kteří jezdí na in-line bruslích pro radost a svoje zdraví. Pro malé, nadějné in-line bruslaře to byla zase velká inspirace. Pokud budou mít chuť, motivaci a výdrž trénovat, mohou v tomto sportu dosáhnout pěkných výsledků. Všem přejeme do dalších závodů hodně sportovních úspěchů.