SSCO team v Ostravě

Skvělá Ostrava. Tak bych mohl hodnotit zážitek, který mi dal 6. díl Nestlé LifeInLine Tour 2007, jehož součástí bylo i Mistrovství ČR v in-line půlmaratónu. Náš tým se do Ostravy sjel dá se říci ze všech koutů naší republiky. Cestu z Otrokovic, odkud jela nejpočetnější výprava, doprovázely v našem autě africké rytmy bubnů brněnské kapely TUBABU, které nás všechny dostaly pořádně do varu.

Již když jsme projížděli Ostravou byl jsem mile překvapený, jak toto město mění svou tvář k lepšímu. Plno zeleně a barev do ještě nedávné doby šedých domů. Úplně mě pak dostalo místo konání závodů, velká plocha, kvalitní zázemí, mnoho závodníků a také nebývale mnoho fandících diváků a především krásná, široká a bezpečná trať. Pokud budu srovnávat, tak se tomuto mému zážitku vyrovná snad jen už účast na 24 hodinovce v Le Mans. To je ale čistě jen můj pohled a nechci jej nikomu vnucovat. Zážitků ze zahraničí tolik ještě nemám a účast třeba na maratónu v Berlíně má asi ještě větší kouzlo. Mimochodem, do Francie odjíždí dnes asi nejpočetnější tým českých a slovenských zástupců, který tam kdy jel a mezi nimi nemůžeme chybět ani my. Letos náš klub bude zastupovat v elitní skupině po odřeknutí Petra Lochmana (a teď i díky zranění) pouze Kamil Hastík, o kvalitní servis se postará Petr Macháček. Ale vraťme se do Ostravy.

V nabité konkurenci bylo urvat tentokrát nějaké dobré umístění velice náročné. V mistrovském závodě se velmi činil opět Petr Lochman a často byl vidět na čele první skupiny, kde jela celá česká špička. Rozhodovalo se až v závěrečném spurtu, kde zřejmě už vlivem velké únavy a také pekelného tempa ztratil pár metrů před cílem Petr kontrolu nad rovnováhou a skácel se velmi nepříjemně k zemi, tolik alespoň vypovídá kamera. Bojoval v té chvíli o 4. až 6. místo v celkovém pořadí. Do cíle se doslova doplazil na devátém místě po té, co mu byla poskytnuta lékařská pomoc. Vedle celkového umístění se mu podařilo udržet alespoň třetí pozici v kategorii mužů nad 30 let. Vyhlášení vítězů si ale neužil. Strávil jej na úrazovém oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, kde jsme ho při cestě zpět domů vyzvedli již se slušivou sádrou na levé ruce. Další naši elitní jezdci skončili na mistrovské trati v uvozovkách na 15. (Kamil Hastík) a 22. místě (Marek Procházka). Marcela Schneiderová podlehla ve své kategorii Z6 své konkurentce a dojela ve své kategorii druhá, celkově mezi ženami skončila na krásném 19. místě. Na desítce jsem se (Marcel) držel po celý závod v první skupině. V závěru díky chybě jsem ale přišel o kontakt s první pětkou a dojel s mírnou ztrátou na 7. místě. Kdyby byly vyhlašovány i na této trati kategorie, bylo by z toho 2. místo v kategorii M3. Poprvé jsme se pokusili o složení týmové štafety. Naše smíšená štafeta ve složení Nemčekovi a Petr Macháček v těžké konkurenci štafet složených jen z mužů obsadila 5. místo.

Podrobné výsledky i fotografie naleznete na webu pořadatele tour – www.lifeinline.cz . Tentokrát mnoho vlastních fotografií nemáme, závod jsme točili především na videokameru.