SSCO team má o několik medailí víc

První zářijová neděle patřila všem příznivcům in-line bruslení. V Brně se konalo 11. kolo Nestlé Life InLine Tour 2008  a bylo se na co těšit.

Trať pro závodníky nebyla zrovna ideální, jak je tomu na otrokovickém in-line oválu.

Ne všichni závodníci dokázali spáry zalité měkkým asfaltem zvládnout. V průběhu jednotlivých závodů byly i nepříjemné a bolestivé pády. Naštěstí se to netýkalo členů SSCO.

Od rána sluníčko v Brně pěkně hřálo a jak stoupala teplota na teploměru, tak i stoupalo napětí a nervozita mezi všemi závodníky před blížícími se starty.

Přesně v 11.00 hod. se rozjel neoblíbenější dětský závod na 1310 m. Nejmladší závodníci s nedůvěrou vjížděli na spáry, přesto jízdu na bruslích zvládali na výbornou. V kategorii Hoši do 7 let mělo SSCO zastoupení v Davidovi Kozubíkovi, který si přijel do cíle pro zasloužené 1. místo. V kategorii Hoši 8-9 let se na krásném 3. místě umístil Miroslav Bičan.

Také děvčata v kategorii do 7 let z oddílu SSCO dávají na závodech o sobě vědět a získávají nejpřednější místa. I v Brně nenašly přemožitelky, a tak 1. místo obsadila Kateřina Kundratová a Aneta Horková si přijela pro 2. místo.

V druhém dětském závodě dlouhém 3080 m jsme měli hned několik zástupců z řad mladých, oddílových nadějí. V nejpočetnější kategorie Dívky 10-11 let jela Dianka  Horková, která  v konkurenci 18 závodnic přijela na 12. místě.

Mezi 11 závodníky v kategorii Hoši 12-13 let získal Jan Michal Uherka 2. místo a v té samé kategorii  Dívek (jelo 8 závodnic) dojela na 5. místě Eliška Kundratová.

Na závod dlouhý 6 580 m  se vydalo 8 závodnic mezi kterými nechyběly Nicol Hlušková, která přijela do cíle na 1. místě  a Nicol Bičanová, která získala 4. místo.

Před Fitness Desítkou, která startovala ve 12.30 hod., byly spáry na trati díky horku již hodně změklé a závodníci museli při jízdě dávat opravdu velký pozor, aby předešli nepříjemnému pádu. V tomto závodě startovalo 5 zástupců oddílu SSCO– Michal Zelinka, Nicol Hlušková, Ladislav Procházka, Németh Silvestr, Petr Macháček a 2 příznivci in-line bruslení a častí návštěvníci otrokovického oválu Michal a Jan Uherkovi z Uherského hradiště, kteří tuto trať jeli poprvé.

Celkové výsledky v tomto závodě:

8. místo Michal Zelinka, který ve své kategorii M2 získal 5. místo,

12. místo Nicol Hlušková, která přijela mezi ženami na celkovém 1. místě,

26. místo Ladislav Procházka, v kategorii M4 získal 3. místo,kterému se  v cílové rovince  podařilo předjel svého oddílového kolegu Silvestra Németha, který tak těsně za ním dojel na 27. místě a ve své kategorii M4 skončil na 4. místě.

34. místo získal Michal Uherka a ve svých 13 letech obsadil v kategorii M1 7. místo.

38. místo Petr Macháček, v kategorii M3 má 10. místo a Jan Uherka přijel na 46. místě, ve své kategorii M3 na 12. místě.

Na půlmaratón, který se oproti předešlým kolům startoval již ve 14.00 hod., se přihlásilo celkem 89 závodníků mezi kterými nechyběli Petr Lochman, Marek Procházka, Kamil Hastík a  manželé Schneiderovi.

Všem se závod v horku vydařil, ale nejvíce si ho určitě užíval Petr Lochman, který s velkým náskokem dojel před ostatními do cíle a mohl se tak radovat ze zaslouženého prvenství. Další výsledky tohoto závodu: celkově 10. místo Marek Procházka – v M2 3. místo, Kamil Hastík byl celkově na 20. místě a v kategorii M3 obsadil 7. místo, Marcela Schneiderová přijela na 83. místě a získala v kategorii Z6 1. místo a její manžel Jiří Schneider přijel na 84. místě v kategorii M6  6. místo.

Závody v Brně skončily, všichni jeho účastníci si mohou připočítat body do celkového hodnocení, které se jim podařilo získat a  plánují přípravu na další již 12. kolo tohoto ročníku Nestlé Life InLine Tour, které se bude konat v Plzni. Nezbývá nic jiného, než jim popřát do několika málo závodů, které je ještě čekají, hodně sportovního štěstí.

-vk-

Týden před LIL v Brně, tedy v poslední prázdninový víkend jsme se také zúčastnili Mistrovství ČR v inline ½ půlmaratónu v areálu BVV, kde se nám rovněž dařilo a zpestřili si tak sobotu opět kvalitními bruslařskými výkony. 2km trať na brněnské výstavišti byla připravená pro příznivce inline, ale také pro "vozíčkáře" prostě pro ty co si rádi zasportují. Ve velmi příjemné atmosféře, kterou provázelo i slunečné počasí, se sešlo mnoho závodníků a závodnic ve všech věkových kategoriích. Nechyběli jsme samozřejmě ani my a to jak se členům týmu a naším spřízněncům dařilo se můžete dočíst níže.