Sobota a Neděle – předzvěst dalšího víkendu

Ve dnech 25.08. a 26.08. se konalo po celé České republice a Slovensku několik bruslařských akcí. Team SSC Otrokovice se účastnil dvou, a to nejprve v sobotu 4. kola Otrokovického in-line poháru a o den později v Nitře (SVK) dalšího z podniku Nestlé LifeInLine Tour. A nevedli jsme si vůbec špatně.

Sobota 25.08.2007, Otrokovice, Otrokovický in-line pohár

V sobotu v poledne se začali na in-line dráze na Trávníkách scházet malí i velcí, prostě ti, kteří si chtěli zazávodit již počtvrté v tomto roce na novém městském oválu v Otrokovicích. Již tradičně byly poměrně slušně obsazeny nejmladší kategorie, a také se zde odehrály ty nejdramatičtější souboje, při kterých nechyběly pády na startu či v průběhu závodu a pochopitelně ostré souboje při dojezdu do cíle. Opět nás potěšilo, že nejmenší kategorie XS měla nejvíce účastníků ze všech mládežnických kategorií. Vítěz této kategorie, David Kozubík ze Zlína, rozhodl o vítězství sice již velmi brzo po startu, nicméně za ním se strhl boj o další keramické medaile s motivem olympiády v Turíně 2006. Přál bych Vám vidět to nasazení s jakým se hnali všichni do cíle. Někdo s podporou rodičů v závěsu, ale to je někdy potřeba.
V kategoriích S a M již tolik účastníků nebylo, ale neubralo to na nasazení jednotlivých účastníků a chuti se o vítězství porvat.
V kategorii Fitness se díky vyššímu počtu účastníků pořadatel rozhodl rozdělit jízdu na ženy a muže zvlášť. To samé bylo i v kategorii Speed. Je to samozřejmě pro nás znamením, že si cestu k tomuto sportu hledá více a více nadšenců a závodníků, které to baví a mají odvahu se postavit na startovní čáru a zkusit své štěstí a porovnat svůj výkon s ostatními.
Zvláštností tohoto kola byl vložený závod nazvaný Trojboj, kterého se mohl zúčastnit každý, kdo chtěl. Skládal se ze tří disciplín. Závod na 10 kol, závod na 1 kolo a závod na 20 kol.
Trojboje se účastnili téměř všichni závodníci kategorie Speed, takže bylo zajímavé, jak se poperou všichni s nástrahami opakované únavy. Závod na 10kol se rozhodl asi v 2. kole, kdy nastoupil favorit Petr Lochman a dojel si osamoceně pro vítězství.
Závod na 400m jednotlivě se stal kořistí Petra Novotného z teamu Black Ice z Brna.
Závod na 20 kol měl dramatický náboj v boji o 2. místo, protože ve 3.okruhu nastoupil z čelní skupiny opět Petr Lochman a dokonce dojel hlavní skupinu o jeden okruh a zvítězil i v tomto závodě a tím i Trojboji. Boj o 2.místo nejen v závodě na 20kol, ale i celkově Trojboji, svedla trojice Kamil Hastík (SSC Otrokovice), Petr Novotný (Black Ice Brno) a Petr Kovář ( Pepi Svitavy), který díky 2. místu ve Sprintu na 400m se do boje vrátil. Až do posledního okruhu se skupina držela pohromadě a nikdo neměl nijak navrch nad ostatními. Vše se rozhodlo až v poslední zatáčce. Nájezd do ní nejlépe zvládl Petr Kovář, ale Petr Novotný se dostal v závěru na úroveň čela skupiny a cílovou „pásku“ proťal ve stejném čase společně s P. Kovářem. Kamil Hastík sice skončil v tomto závodě 4., ale díky časovému zisku ze závodu na 10kol obsadil celkově 3.místo v Trojboji. Celkové výsledky z tohoto dne naleznete brzy na tomto webu.

Neděle 26.08.2007, Nitra, LifeInLine TOUR 2007

Na tento závod se těšilo hodně závodníků z celé České republiky a Slovenska, protože se zde podařilo nalézt rychlý okruh na širokých cestách v příjemném prostředí, kde dosahované časy měli velmi vysokou úroveň. Nicméně díky přístupu radnice města Nitra a „podpoře“ pana primátora se v pátek 24.08.2007 ve 13 hodin pořadatel dozvěděl, že závod nelze uspořádat na požadovaném okruhu, pouze v případě, pokud by pořadatel zaplatil požadovanou částku za dopravní značení, která převyšovala až pětinásobně částku běžnou v České republice. To pochopitelně pořadatel odmítl a tudíž uspořádal závod na jiném okruhu, ale mnohem nebezpečnějším a podle některých díky přístupu města tak závod byl deklasován na úroveň místního „lidového“ závodu. Škoda, výsledné časy i průběh závodu mohl být úplně jiný.
Ale k samotnému průběhu… závod na 10km, který jsem sledoval jako první proběhl v podstatě v režii závodníků ze Šumperka, ale z vítězství se nakonec radoval Filip Adlt, když všem vypálil rybník v závěrečném okruhu. Na celkovém 6. místě a 3. v kategorii M3 dokončil v první skupině i Marcel Nemček, pro něhož to je opět poměrně významný počet bodů do celkového žebříčku a též i posun vpřed, jak všichni doufáme. Mezi závodníky na 10km se neztratil ani Petr Macháček, který špurtoval v 2.velké skupině. Společně s Honzou Kramářem z Black Ice obsadili jako štafeta ještě 2. místo.
Závod na 21km měl 3 velké favority : Milan Križan (BSS Bratislava), Tomáš Ptáčník (Black Ice) a Petr Lochman (SSC Otrokovice). Všichni tři měli své pomocníky, ale snad nejlepší pomocníky měl právě Petr Lochman a to Kamila Hastíka, Marka Procházku a Tomáše Rosívala. Díky jejich práci v poli se skupinu podařilo rozdělit poměrně brzy, až vykrystalizovala vpředu skupina ve složení Milan Križan, Tomáš Ptáčník a Petr Lochman. Posledně jmenovaný se pokoušel několikrát skupinu roztrhat, ovšem díky neplynulosti okruhu to nebylo tak jednoduché. Pokud by byla trať původní, mohlo právě toto rozhodnout o vítězi. Milan Križan se pravidelně ukazoval na špici společně s Petrem Lochmanem. Tomáš Ptáčník, pokud se na špici ukázal, neměl příliš tendenci držet vysoké tempo, což by na původním okruhu nebylo možné. Někdo by prostě nastoupil.
Poslední nástup se udál v předposledním okruhu v podání Petra Lochmana, ovšem bez úspěchu. Na úzké stezce nemohl naplno využít sílu a délku svého odrazu, takže skupina vydržela pohromadě. V posledním kole na poslední rovině do cíle se tedy mělo rozhodnout. Podle předpokladů se Milan Križan a Tomáš Ptáčník rvali o prvenství a Petr Lochman až za nimi s odstupem asi 10ti metrů. Ovšem asi 150 metrů před cílem se sťukli špičkami bruslí oba sprinteři a Milan Križan se skácel k zemi, protože na noze stál méně pevně než Tomáš Ptáčník a ten se stal vítězem, ale z tohoto vítězství, podle jeho slov, nemá vůbec radost.
Takže pořadí v cíli závodu na 21 km bylo : 1. Tomáš Ptáčník, 2. Petr Lochman, 3. Milan Križan, 4. Tomáš Rozsíval, 5. Tomáš Tache a 6. Kamil Hastík. Když byl Kamil Hastík dotázán, proč 6. odpověděl, že nesprintovali, protože vůbec netušili, že do cíle vjíždí. Škoda pro Kamila, protože přišel o dva bodíky, které by mohli být důležité v celkovém součtu.
Celkové výsledky i s komentářem od pořadatelů se dozvíte na stránkách www.lifeinline.cz
Pro Petra Lochmana znamená tento výsledek upevnění celkově vedoucího postavení v seriálu LifeInLine TOUR a opět další zlepšení jeho teamových kolegů. Obzvláště dobrý výsledek předvedl Tomáš Rozsíval a benjamínek našeho teamu Marek Procházka, který si přes prázdniny doléčil zranění kotníku. Kamil Hastík předvedl svůj standart a je opravdu jen škoda toho závěru, ale to už nevrátíme.
Pokud to vše zhodnotíme celkově ve výhledu na mistrovství republiky v maratónu v Brně, tak team celkově předvedl kvalitní výkon a vypadá to na kvalitní připravenost právě na tento závod, k němuž se upínají všechny přípravy a snad i naděje našeho teamu.

Takže 01.09.2007 na výstavišti v Brně se rozhodne, jestli práce teamu byla kvalitní nebo ne.

-pl-