Pozvánka na 2. kolo Otrokovického inline poháru 2009

Po delší odmlce, kdy se bojovalo především o body do prestižních seriálů Nestlé LifeInLine Tour nebo O2 inline cup, se na scénu vrací svým třetím ročníkem a druhým kolem v pořadí Otrokovický inline pohár 2009. Ten, doufají pořadatelé, zaplní inline mezeru o letních prázdninách, kdy mají velké inline podniky v ČR pauzu. O letních prázdninách se uskuteční hned tři kola OIP. První na počátku prázdnin 4.7., další pak 25.7. a 22.8. OIP je tu především pro ty, kteří teprve se závoděním začínají, ale své místo i zdatnou konkurenci v Otrokovicích potkají pravidelně již i zkušení bruslaři. Ti mohou brát účast na OIP také jako kvalitní letní přípravu pro podzimní část inline sezony.

Na co se tedy můžeme těšit 4. července, kdy se pojede na otrokovickém inline ovále 2. kolo letošního poháru? Opět to bude 5 dětských kategorií, závod dvoučlenných rodinných týmů, a závodit se bude i ve čtyřech dalších kategoriích bez věkového rozlišení. Děti budou soutěžit na tratích od 400 m do 2 km, rodinné týmy si to rozdají na 2x 2 kola, rychlost si všichni mohou otestovat v závodě SPRINT na jedno kolo, kdy každý startuje sám. Podruhé se pojede divácky atraktivní vyřazovací závod na 4 km s příznačným názvem ZKOLAVEN. Nebude chybět klasický FITNESS závod 4 km na klasických fitness bruslích a v poslední řadě si to rozdají elitní závodníci ve svém závodě ELITE na 10 km.

Dopolední blok začíná v 10 hod. volnou hodinou rozbruslení. V 11 hod. odstartují nejmladší děti do 7 let. Odpolední blok otevře kategorie SPRINT od 13:30 hod. Závod elitních bruslařů na 10 km je plánován na 15:10 hod. Kompletní časový program, najdete na těchto stránkách v příslušné sekci.

Pokud nechcete ztrácet čas vypisováním přihlášky v den závodu na místě, máte možnost poslat dopředu přihlášku přes internet. Najdete ji v příslušné sekci na webu OIP http://oip.ssco.cz . E-přihlášky pro daný závod se uzavírají v 19 hod. vždy den před vlastními závody tak, aby mohly být ještě zpracovány. Kdo v e-přihlášce potvrdil účast na více kolech, již znovu přihlášku posílat nemusí.

Závod je měřen elektronicky pomocí čipů. Vedle startovného je vybírána stejně jako na jiných závodech i vratná záloha za čip ve výši 200 Kč. Pořadatel není prozatím připraven přijímat cizí měnu, proto je potřeba připravit příslušnou hotovost v české měně. Je nutné s tím počítat, stejně jako s nutností použít při závodě přinejmenším helmu na hlavu. Bez ochranných pomůcek nebude závodníku umožněn start v závodě.

Díky podpoře partnerů OIP se mohou nejlepší tři z jednotlivých kategorií těšit na zajímavé věcné ceny, diplomy a originální medaile vyrobené speciálně pro OIP. V nejmladší dětské kategorii dostávají ocenění všichni. Cenu dostane i nejmladší a nejstarší účastník. Pojede se v poslední řadě o body do celkového pořadí v poháru.

Pro děti budou připraveny opět venkovní stolní hry a možná postavíme i hrad, i když jen nafukovací. Připravuje se i další doprovodný program, aby si na své přišli všichni.

Veškeré informace k OIP, jako je e-přihláška k závodu, propozice, průběžné výsledky po 1. kole OIP, časový harmonogram, výše startovného a další najdete na tématicky zaměřeném webu http://oip.ssco.cz. Web je dostupný i přes oficiální stránky pořadatele www.ssco.cz.

Na přátelskou a rodinnou atmosféru se těší a na 2. kolo OIP zve WORKER SSCO team, pořadatel OIP.