Pozvánka na 2. kolo OIP 2008

Prázdniny se pomalu dostávají do své poloviny a to znamená, že se blíží 2. kolo letošního Otrokovického in-line poháru.  Pokud chcete zažít trochu jiné závody než je Nestlé LifeInline Tour nebo O2 inline cup, tak neváhejte a přijeďte se sklouznout tuto sobotu 26.7. do Otrokovic. Důležitá je pohoda a dobrá nálada. Zkuste si odpřekládat na 411 m ovále dvě stometrové zatáčky. Ne všichni to dokážou a je to výzva. Pro toto kolo jsme si připravili opět pár novinek, proto čtěte dál.

 

Proti původním propozicím zkusíme pro toto kolo malou obměnu, která se dotkne především délky tratí. Děti do 7 let pojedou místo jednoho kola, kola 2, tedy 822 m a děti do 11 let pojedou místo dvou kol, kola 3, tedy 1233 m. Trať prodloužíme také Elitní kategorii, kdy místo dosavadních 20 kol, tedy cca 8 km pojedou závodníci o 2 km více, tedy něco málo přes 10 km, tedy 25 kol. Budou mít tak možnost srovnat časy třeba s desítkou v LIL.

V kategorii Sprint umožníme dva starty. To pro ty, kteří nebudou ze svým výkonem na jedno kolo spokojeni a budou potřebovat druhou šanci. Hodnotit budeme lepší čas.

Vzhledem k tomu, že nebyl doposud velký zájem o Týmový závod, tedy závod tříčlenných smíšených družstev, pokusíme se tuto kategorii ještě více zatraktivnit. S dospěláky budou závodit děti !! Aby dospělým závoďákům mohli konkurovat i fitness bruslaři, vymysleli jsme již pro 1. kolo OIP obouvání po startovním výstřelu do bruslí, jako tomu je na 24 hodinovce v LeMans. Zájem bohužel nebyl. Nyní se mohou utkat společně děti s dospělými a aby byly šance dětí do 15 let vyrovnané s dospělými, děti budou mít jistou výhodu. Nebudou po výstřelu obouvat brusle a hned vyrazí na trať. Dětský team SSCO vyzývá všechny dospěláky ke startu ve štafetě. Porazí nás někdo? Pokud se nesejdou na startu Týmového závodu alespoň 4 štafety, vložíme jako test závod na 1600 m, kterým bychom případně tuto kategorii nahradili příště.

 

Měření bude opět zajištěno elektronicky. Moderovat bude opět náš kamarád a jeden z nejlepších běžců – maratónců historie ČR Vlastik Bukovjan. Ti, co OIP navštěvují již pravidelně, zaznamenají malou změnu u registrace, která díky čipům a elektronickým přihláškám (viz předchozí aktualita) bude probíhat asi trochu jinak, než doposud. Máme také přichystané nové přihlášky – zvlášť přihlášky pro jednotlivce a pro štafety. Startovné jako minule. Příplatek 50,- Kč za čip není zálohou, ale je vybírán jen u dospělých a jen v případě, kdy se čipy měří, což je náš případ. Čipy nejsou zadarmo a naše akce je nízkorozpočtová a jen tak tak pokryjeme náklady na celý pohár. Naopak nebudeme vybírat zálohu za čip, jak znáte z jiných závodů a budeme Vám důvěřovat, že čip nám vrátíte. Zajistíme pitný režim a sociální zázemí, včetně sprchy. To pro ty přespolní. Zatím Vás není tolik, aby byl někdo ochoten přijet s občerstvením až k oválu, ale v dosahu cca 100 m jsou tři hospody a také potraviny. Tak snad to bude stačit. Dobré počasí je snad už samozřejmostí a podle předpovědi to vypadá na vypečený slunný den. Tak doufejme, že nás počasí tentokrát nevypeče. Vezměte si tedy raději něco proti sluníčku – opalovací krém, altán, slunečník apod. Místa je dost, ale stínu málo.

 

Přijměte závěrem omluvu za možná trochu „odfláknutý“ článek a pozvánku, ale mám teď v rodině trochu důležitější a také radostnější povinnosti, než je doposud skoro dennodenní přemýšlení o in-line. Tím je narození našeho syna Matyáše. Tím se omlouvá i Iva, Vaše dvorní fotografka OIP, která tentokrát nestihne OIP nafotit. Vezměte, prosím, tedy někdo foťák, ať jsou alespoň nějaké snímky. Jak se znám, tak budu zmateně pobíhat a na focení zapomenu.

 

Za SSCO team se těší Marcel Nemček.