Ostrava bude hostit Světový pohár v inline bruslení

OSTRAVA 10. prosince 2008 – Mezi světová centra inline bruslení se jako historicky první české město zapíše Ostrava. Severomoravská metropole bude hostitelem závodu Světového poháru v inline maratonu a Světová federace inline bruslení FIRS už potvrdila i termín – 7. června 2009.

O velký diplomatický úspěch a zařazení Ostravy do seriálu World Inline Cup se postarala agentura Trikam, která organizuje největší středoevropský seriál v inline bruslení Nestlé LifeInLine Tour, ve spolupráci s Českým svazem kolečkového bruslení a magistrátem města Ostrava.

„Vážíme si zařazení Ostravy do seriálu World Inline Cup. Jsme si vědomi
toho, že i tato sportovní akce pomáhá zvyšovat prestiž našeho města.
Pomůžeme připravit takové podmínky, aby se všichni do našeho města rádi vraceli,“ uvedl Mgr. Lubomír Pospíšil, náměstek primátora Ostravy.

„Zařazení závodu do světové série je velkým úspěchem české inline diplomacie a mezinárodním uznáním pořadatelských schopností LifeInLine týmu. Umístění závodu do Ostravy je také oceněním mimořádné podpory ostravské radnice, kterou inline závodům dává a zasluhuje se tak o rozvoj inline bruslení v České republice,“ konstatoval Jindřich Pařík, generální sekretář Českého svazu kolečkového bruslení.

Ostrava si získala výborné renomé v bruslařských kruzích hned po vstupu do seriálu Nestlé LifeInLine Tour v roce 2007, kdy hostila mistrovství České republiky. Výbornou trať na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě a skvělou diváckou kulisu vysoce ocenila i nejlepší světová bruslařka Martina Sáblíková (Nowis Team) , která se stala v Ostravě mistryní ČR, titul mezi muži vybojoval Petr Hargaš (KSB Benátky). Letošní závod o body do Českého poháru vyhráli v Ostravě česká reprezentantka a juniorská mistryně světa Andrea Jirků (Nowis Team) a Polák Jan Szymanski (Ambra Cekol).

Ostravský závod se pojede o body do Světového poháru v kategorii Class 1. „V současné době vedeme jednání se světovou federací o délce ostravského závodu, který se díky radnici pojede na prodlouženém okruhu. Počítáme, že trať bude měřit 25 až 30 km,“ řekl Martin Plecitý, šéf organizačního týmu. V Ostravě se pojede nejen o body do SP, ale bodovat se bude i do Českého poháru a seriálového pořadí. Zachován zůstane kompletní program Nestlé LifeInLine Tour, nebudou tedy chybět ani dětské závody a populární Fitness Desítka pro veřejnost.

V prozatímním kalendáři World Inline Cupu 2009 jsou vedle Ostravy zatím potvrzeni pořadatelé z Číny, Jižní Koreje, Švýcarska (Curych, Zug, Engadin, Sursee), Francie (Rennes, Dijon) a Německa (Berlín).