Ohlednutí za minulým víkendem

I když trochu opožděně, přinášíme ohlédnutí za minulým víkendem, kdy jsme se zúčastnili dvou in-line akcí, a to v Praze a Nitře na Slovensku. Obě akce se nám myslím docela povedly a potvrdily opět náš současný vzestup.

V technicky náročném a trochu adrenalinovém sobotním závodě v Praze, kde se konal 7. ročník Vltavského maratónu, si snad svou smůlu vybral Petr Lochman, který v jednom kole vytrhl nůž ze své závodní boty značky Rollerblade a zastavil ho až strom. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Hůř dopadl člen týmu Inlajn.cz Rastislav Slavkovský, který narazil nepříjemně do zdi domu a přivodil si nepříjemnou zlomeninu ruky. Tímto mu posíláme pozdrav a přejeme mu tak na dálku brzké uzdravení. V juniorské kategorii na 20 km obsadil Marek Procházka hezké 5. místo v pro něj již průměrném čase 42:22,8 min. Kamil Hastík, již bez účasti svého týmového kolegy Petra Lochmana, vybojoval na stejné trati v kategorii mužů nad 30 let první místo v čase 39:13,8 min. Konkurenci v závodě našla nečekaně Marcela Schneiderová, což je jistě dobře, a až v cíli zjistila, že o cca 20 s. přišla o první místo.

O den později se již početnější skupina SSCO teamu zúčastnila dalšího dílu Nestlé LifeInLine Tour 2007. Tentokrát poprvé na Slovensku. V Nitře nám celý LifeInLine team společně s místními organizátory připravil příjemný den. Slovenského komentátora jsem měl možnost zažít už i na jiných akcích, konkrétně triatlonech a svým asi vrozeným vtipem dával celé akci zvláštní, trochu jinou atmosféru závodů, než známe z Čech. V parném dni se předpověď počasí vyplnila naštěstí až po závodech, kdy těsně po vyhlášení výsledků účastníky vyprovodil na cestu domů pořádný slejvák. Na rozpáleném, místy trochu drsnějším povrchu, ale přesto rychlé trati ve tvaru trojúhelníku s příjemnými zatáčkami se nám nevedlo špatně. Nejprve na trati 10 km si posunuli své maxima Marcel Nemček, kterému uniklo v celkovém pořadí o brusli třetí místo. V bohužel pro něj nevyhlašované kategorii nad 30 let ale vyhrál. Podobně dopadla ve svém nejlepším osobním čase a výkonu Ivana Nemčeková, která dojela mezi ženami na celkovém 6. místě a ve své kategorii nad 20 let si přijela pro 3. místo. Opět ale bez možnosti postavit se na stupně vítězů. Skvělý závod mohli diváci shlédnout na půlmaratónské trati. Závod pro sebe rozhodl poprvé v letošním roce člen brněnského týmu Black Ice Tomáš Ptáčník, který v nádherném finiši přespurtoval Honzu Pecku. Bohužel závěry nám moc nejdou, a tak i přes úsilí našeho Petra Lochmana a Kamila Hastíka jsme v závěrečném spurtu udrželi „pouze“ 4. a 5. místo. V průběhu celého závodu byli opět velmi aktivní a pokoušeli se první silnou skupinu všemožně roztrhat, což se jim podařilo jen z části. V každém případě je znát velký posun kupředu u většiny bruslařů, o čem svědčí i stále rychlejší časy, kterých závodníci dosahují. V Nitře se čas nejrychlejšího půlmaratóne zastavil na 35:35,7 min. a průměrná rychlost se pohybovala kolem 35 km/hod. Svého nejlepšího výkonu dosáhl i náš stále ještě junior Marek Procházka, který se v celkovém pořadí umístil na skvělém 12. místě a dostal se časem hluboko pod 40 min. Týmovou spolupráci předvedli manželé Schneiderovi a Marcela tak mohla podruhé za sebou ochutnat pocit vítězství v tour.

Podrobné výsledky a další informace o závodě naleznete na www.vltavskymaraton.cz a www.lifeinline.cz .

Pár fotek z Nitry naleznete zde.