Naše účast na 28. Halbmarathonu v Berlíně

Významný úspěch zaznamenali jediní zástupci našeho SSCO teamu na Berlínském půlmaratónu, který se konal v první dubnovou neděli. Naši senioři Jirka a zejména Marcela Schneider zajeli na kluzké berlínské trati velmi hezký výsledek, kdy ve své kategorii šedesátníků obsadili 47. a 2. místo. Podle stejného času v cíli je zřejmé, že Jirka opět gentlemansky doprovázel po celý závod svou ženu Marcelu. Jak Marcela a Jirka vnímali berlínský půlmaratón se můžete dočíst dál.

Účast na berlínském polovičním marathonu, vedle velkého marathonu koncem září, se stala pro nás již “příjemnou povinností”. Letos to bylo po osmé. Po zmoklém velkém marathonu vloni, kterého se zúčastnila pouze Marcela (moje kolečka Matter/žlutá byla naprosto nevhodná), jsme si řekli, že tentokrát pojedeme za každého počasí.  Nejdůležitější podmínkou pro účast byla vhodná kolečka. Proto jsem začal sbírat informace o“Regenrollen” na českém a německém internetu. Kromě toho mě podporoval náš přítel a “servisní technik” z Berlína Frank, který se pohybuje na “Inlajn-scéně” v Berlíně. Nakonec jsme se rozhodli pro kolečka Hyper Stripe. Na sportovním veletrhu před závodem v Berlíně jsem je koupil za EUR 6,00/ks (80mm, 83A); Marcela pak v jednom inlajnovém obchodě po slevě za stejnou cenu (90mm, 84A). Frank ještě stihnul nová kolečka povrchově zdrsnit.

V neděli 6.dubna před závodem (start byl v 10:20 ) přišel ten rozhodující okamžik: budou klouzat? … a ta kolečka byla perfektní! A tak jsme se vydali na start (kromě nás ještě 1840 dalších závodníků) plni optimismu a odhodlání. Mokrý asfalt po několikadenních deštích nám vůbec nevadil; na našich nových kolečkách jsem si připadal jako na suchu. Jedinou překážkou byl silný protivítr, ale na ten ještě žádná kolečka nevymysleli. Do cíle jsme přijeli společně těsně pod jednou hodinou: 59:45. V mé kategorii Fitness AK 60 (nad 60 let) to bylo 49 místo; Marcela ve stejné kategorii u žen skončila na 2.místě!

Nakonec ještě jeden mimořádný úspěch: kategorii Fitness vyhrál u mužů český inlajner Vojtěch Drastich (Sportovnikurzy.cz) v čase 42:03. Blahopřejeme!