Mistrovství ČR v maratónu za naší účasti

V sobotu 1.9. se v Brně v rámci další štace závodů Českomoravského in-line poháru rozdělovaly na maratónské trati také tituly mistrů republiky. V Brně jsme samozřejmě nemohli chybět ani my a v celkem početné skupině jsme se také v Brně sešli.

 

I když jsme v nabité konkurenci na mety nejvyšší nedosáhli, nedařilo se nám vůbec špatně. Titul mistra republiky pro sebe získali skvělými výkony Matěj Krupka (BZK Praha) a Martina Sáblíková (Novis team).

 

 

 

Na mistrovský závod jsme se všichni moc těšili. Aby taky ne, tyto závody se nejezdí každý den. Již se stává skoro tradicí, že den před závodem se rozjíždíme, kdo může, kousek od Otrokovic, v kopcích u obce Halenkovice. Spojovací cesta ke žlutavskému kamenolomu o délce 1,5 km jedním směrem s dlouhými táhlými kopci je tím pravým pro nabuzení svalů před náročným závodem.  A tak tomu bylo i nyní. Tentokrát jsme se sešli na „Halenách“ ve složení já – Marcel Nemček, Kamil Hastík a Petr Lochman. Vše probíhalo jako vždy, Petr si jezdil svoje peklo, Kamil si šel to své (zabržděná ložiska a zátěž na nohách) a já, … no prostě jsem si dal třikrát tam a zpět a šel z bruslí. Vše probíhalo hladce a takřka na chlup stejně jako jindy. Až do chvíle, kdy Kamila a Petra zákeřně napadlo několik vos. Vzpomínám si, když mi Kamil kdysi říkal něco ve smyslu „… až mě někdy bodne vosa do krku, odvez mě hned do nemocnice, jsem na vosí bodnutí alergický“. A stalo se. Naštěstí pro Kamila a vlastně i pro nás, byl zásah vosy jen slabý a do ruky. I tak mu místo hned pěkně začalo natékat. Hůř zdá se nakonec dopadl Petr.  Ten to „dostal“ těsně nad oko. No co vám budu povídat. Než jsme sjeli kopec dolů, změnil se Petr v něco, co se jen těžko dá popsat. Petr zkusil zřejmě všechna doporučení, která jeho opuchlá hlava mohla v tu chvíli pojmout, neboť na druhý den vypadal už celkem k světu. Ostatně, na druhý den v Brně si mohl každý všimnout, jaký že to souboj asi svedl. No, nicméně to snad nebylo znát na trati. A tím se dostáváme k tomu hlavnímu – jak že se nám v tom Brně vedlo.

 

 

 

Nejvíce obsazenou kategorií byla podle očekávání ta mistrovská na 42 km. Za náš klub se tohoto závodu zúčastnili tři, vlastně čtyři členové –  Petr Lochman, Kamil Hastík a naše seniorka Marcela Schneiderová se svým mužem Jirkou. Škoda jen, že na ty trochu starší věkem pořadatel při vyhlašování pozapomněl. I přes velkou snahu dosáhnout na maratónské trati co nejlepšího výsledku, z toho bylo jen v uvozovkách mezi muži 7. místo pro Petra a 11. místo pro Kamila. Museli se nakonec ale sklonit i před výkonem třech našich reprezentantek – Martinou Sáblíkovou, Kačkou Novotnou a Andreou Jirků, které je porazily. V rámci maratónské trati se jel i půlmaratón. Ne tak dobře obsazený půlmaratón se stal kořistí našeho Tomáše Zahrádky a já obsadil podle výsledků 2. místo. I když kdo ví, jak to nakonec dopadlo. Celé vyhlašování výsledků provázely docela zmatky a v tomto duchu proběhlo i vyhlašování na stupních vítězů. Zde jsem převzal cenu za první místo, které ovšem právem náleželo právě Tomášovi. Toho vůbec na stupně vítězů pořadatelé nepozvali a ceny pobrali jiní. Trvání na opakování ceremoniálu by bylo ale spíše trapasem, tak jsme vše s Tomem dořešili v zákulisí. Půlmaratónu se zúčastnil po doléčení zranění z prázdnin Marek Procházka, který se umístil na 7. místě a pouhou 1,3 s od třetího místa. Nicméně nutno dodat, že jsme jeli jen půlmaratón a spousta maratónců projela polovinu svého závodu rychleji než my. Klobouk dolů nad jejich výkony. V rámci závodů v Brně se zúčastnili ještě čtyři naši členové klubu 10-ti km tratě. Kamil Hastík si přijel pro 3. místo a Marek obsadil místo 7. Závodu se zúčastnili ještě naši fitness jezdci, a to Petr Macháček a Iva Nemčeková. Pro Petra M. znamenal závod opět posun kupředu startovním polem. Umístil se taktickou jízdou na hezkém 22. místě. Iva obsadila ve své kategorii 3. místo a výsledková listina nehovoří o tom, že by tomu bylo jinak. I tak nějakou záhadou byla jako třetí vyhlášena úplně jiná závodnice, jejíž jméno ve výsledcích nějak postrádáme. Nu co už. Jen to svědčí o tom, že právě část zpracování výsledků a následné vyhodnocování se pořadatelům vůbec nepovedlo. No, kritika je zde asi na místě, ale kritizovat nehodlám. 13.10.2007 je řada na nás. Náš klub v Otrokovicích spolupořádá Memoriál Dr. Podmolíka, který je zároveň posledním kolem ČMP a nerad bych pak četl kritiku na nás. Uspořádat jakékoliv závody není jednoduché a buďme rádi, že se najdou lidé, kteří tyto závody pro nás chystají. Ať si to každý nejprve zkusí, a pak ať má právo na kritiku.

 

   

Výsledky a fotografie z těchto závodů naleznete na stránkách pořadatele http://www.brnoinlinemarathon.cz/