Co o sobotě napsali novináři

O tom, že Otrokovický in-line pohár získává svou popularitu a dostává se stále více do povědomí lidí svědčí i zájem novinářů, který jsme v posledních dnech mohli sledoval. Jak např. sobotní závody viděla redaktorka Zlínského deníku (šar), která se akce přímo zúčastnila, se můžete dočíst v článku níže.

Otrokovice: Vyznavači in-line bruslí.

Více než stovka příznivců kolečkových bruslí přijela v sobotu na otrokovický městský in-line ovál zkusit své štěstí už ve čtvrtém ročníku závodů na kolečkových bruslích. Zúčastnit se mohl každý, kdo měl kousek odvahy a pár bruslí. Cílem nebyla jen propagace bruslení. „Především je to o bezpečnosti při tomto sportování. Chceme dát především dětem do povědomí, že by pokaždé měly používat chrániče nebo helmu,“ podotkl organizátor soutěže Marcel Nemček.

Někteří závodníci chodili ještě do školky. „Byla to docela fuška. Ale zvládla jsem to, i když jsem skončila až poslední,“ svěřila se po závodu zadýchaně pětiletá Nikolka Jandová ze Šumperku. Dodala, že na bruslích začala jezdit teprve před půl rokem. Pozadu však nezůstali ani dospělí. Nejstarší účastnici bude letos už šedesát let. „Jezdím už deset let na bruslích. Je to obrovský koníček. Dokonce se ke mně přidal už i můj manžel, takže teď jezdíme oba. Jen je škoda, že se do závodů nepřihlásí více lidí v mém věku. Hodně se jich bojí. Ale zvažuji, že od příštího roku začnu učit mé známé na bruslích, aby pochopili, že to není vůbec nebezpečné,“ konstatovala závodnice Marcela Schneiderová ze Zlína. Poslední letošní závod se uskuteční v Otrokovicích v září.

Zdroj: (šar) Zlínský deník